| Реєстрація | Вхід | RSS
Середа, 03.06.2020, 03:20
Меню сайту
Погода
Архів записів
Пошук
Головна » 2010 » Серпень » 17 » Школа-2010: три місяці без підручників
Школа-2010: три місяці без підручників
23:43

Книги передруковують для 1-х, 2-х, 5-х та 10-х класів. Підручники, в кращому випадку, надійдуть до листопада. Але вже з 16 серпня учні цих класів зможуть побачити підручники в електронному вигляді.

Про те, що до 1 вересня порадувати школи новими книжками немислимо, було зрозуміло вже з того, що держбюджет затвердили тільки 27 квітня, говорить директор Інституту інноваційних технологій і змісту освіти професор Олександр Удод.

Адже технологічний процес друку підручників триває 4-5 місяців, а в травні коштів для цих цілей МОН ще не бачило. Гірше того - у липні відбувся перегляд бюджету, і рядок про нові підручники (а також автобуси і комп'ютери) для шкіл зник взагалі. А книжки в цьому році переписувати як ніколи потрібно: різкий перехід від 12- до 11-річної системи навчання зобов'язує.

16 липня вдалося проавансувати видання 57 найменувань підручників із запланованих 143-х. "З них створеними вже за новою програмою будуть лише підручники для 10 класу, - розповідає Удод. - А книгами для 2 класу діти користуються вже 8 років замість нормативних п'яти, тому ми постаралися здешевити виробництво літератури для десятикласників, щоб заощадити кошти для второкласників (для них друкується 9 найменувань)".

За його словами, на сьогодні запущено в друк вже 57 найменувань підручників, а це 6,6 млн екземплярів. Буквально на цьому тижні видавництва повинні отримати другу частину оплати, і тоді почнеться активний друк решти підручників: два види букварів, два найменування підручників для 5-х класів та 130 - для 10-х.

"Думаю, з урахуванням доставки все буде закінчено в листопаді", - говорить директор інституту.

"Звичайно, вчителям доведеться проявити творчість, самим зібрати матеріал для уроку, але ми їх у біді не залишимо: вже 16 серпня на сайті Міносвіти, на сайтах усіх залучених нами видавництв і нашого інституту будуть розміщені електронні версії перших параграфів підручників", - повідомив Олександр Удод.

А користуватися старими книжками, які були надруковані 10 років тому, до переходу на 12-річку, за словами професора, не можна - в них є принципові розбіжності з чинною програмою. Та й не було в старій 11-річці підручників з художньої літератури, інформатики, основ здоров'я, двох іноземних мов.

"І все ж у цьому році 10 клас сяде за парти з підручниками, які у зв'язку з переходом на 11-річку не потребували термінового коректування. Проблеми почнуться в наступному році - одинадцятикласникам треба буде закінчити повний курс навчання за програмами, розрахованими на два роки. Робоча група з погодження програм МОН в основному пішла шляхом об'єднання 11 і 12 класів. Складності були тільки з історією України для 10 класу - підручник закінчується на 20-х роках 20 століття, а в 11-му довелося б вивчити матеріал за цілих 90 років, що ніколи не вміщалося в один підручник. Доведеться давати історію 20-30-х років в 10 класі ще за старими підручниками", - розповів Олександр Удод.

А на майбутнє готується постанова уряду про новий порядок забезпечення навчальною літературою, згідно з яким Мінфін зобов'язується фінансувати видання нових книг в 70% річного обсягу ще в першому кварталі поточного року - інакше, говорить Удод, освіті просто не вирватися із замкнутого кола запізнень.

Переглядів: 533 | Додав: Kav
Форма входу
Випадкове фото
Оголошення
Тиждень наук

Увага
з 11.03.2019 по 15.03.2019 р. у школі пройде
ТИЖДЕНЬ суспільно - гуманітарних наук
Запрошуємо прийняти участь всіх учнів.

[06.03.2019] Читати далі
Тиждень наук

Увага
з 11.04.2019 по 15.04.2019 р. у школі пройде
ТИЖДЕНЬ природничо – математичних наук.
Запрошуємо прийняти участь всіх учнів.

[04.03.2019] Читати далі
"Перлина" проводить набір у всі класи н...

Набір у класи 2019-2020
•  працюємо у режимі з 9-00 до 17-00
•  до 17 учнів в класі
•  найкращі педагоги, справжні фахівці своєї справи
•  домашні завдання виконуються в школі
•  якісне харчування
•  теріторія під охороною
•  основне завдання школи – розвиток здібностей кожної дитини

Чекаємо Вас і Ваших дітей!

м.Черкаси, вул. Юрія Іллєнка (Горького), 9/1
т. (0472) 72-27-81

[01.01.2019] Читати далі
Партнери

Міністерство освіти і науки України

Український центр оцінювання якості освіти

Головне управління освіти і науки Черкаської ОДА

Черкаський обласний інститут післядипломної освіти

Департамент освіти та гуманітарної політики м. Черкаси

Черкаській міській методичний кабінет

Сайт вчителів української мови та літератури

Друзі сайту
Все о детях – портал для родителей и детей.
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

"Перлина" © 2020
Всі права на матеріали, які містить цей сайт, охороняються у відповідності із законодавством України, в тому числі, про авторське право і суміжні права.
Використання матерiалiв дозволяється за умови посилання на perlyna.at.ua.